Powodem stworzenia poniższych paru zdań sprowokowała mnie decyzja wybranej komisji konkursowej oceniających wnioski PO IG 8.1. Pomysł e-usługi był odrzucony w trakcie oceny merytorycznej z uwagami, iż nie zostało spełnione kryterium e-usługi w definicji PARP PO IG, bo w celu używania e-usługi niezbędne jest pobranie aplikacji na smartfon, a zatem nie wykluczona jest możliwość pracy na żądanie użytkownika (oczekiwane jest inne działanie).
Nie byłoby może w tym rozumowaniu nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż w serwisie www PARP leży sobie interesująca prezentacja wskazująca dobre praktyki w dziedzinie POIG 8.1. Wśród prezentowanych pomysłów jest w zasadzie taki sam na płaszczyźnie technologii pomysł, który choć realizuje całkowicie inną e-usługę, lecz trudno nie dostrzec podobieństw w metodzie.
Natychmiast rodzi się pytanie: zatem, czy wypracowano jednolite metody oceny projektów POIG, czy też może wnioskodawca już na starcie jest skazany na pisanie do pisaniaprotestu oceny projektu. Mi nie przychodzi na myśl odpowiedź na w ten sposób postawione pytanie.
Przy okazji, zrobiłem prostą wyszukiwarkę internetową najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych związanych z POIG: http://poig81.gugluj.pl
Inne witryny: Witryna 1,
Słowa kluczowe: parp po ig 8.1, ocena merytoryczna po ig 8.1, ocena projektów e-usługi, ocena merytoryczna, parp, po ig 8.1, protest oceny, kryteria oceny 8.1
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz